• Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej

• Uroczystość nadania szkole imienia

Księdza Prałata Władysława Bożka

26 maja 2018r. w naszej szkole odbyła się szczególnie ważna dla nas uroczystość. Tego dnia nasza szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkolno- Przedszkolny imienia Księdza Prałata Władysława Bożka, który był proboszczem parafii w Krzeszowie. Ksiądz Prałat Władysław Bożek miał nieoceniony wkład w budowę naszej szkoły oraz przyczynił się do rozwoju Krzeszowa. Dlatego też  na wniosek dyrekcji, grona pedagogicznego, Rady Rodziców oraz uczniów, naszej szkole postanowiliśmy nadać właśnie imię księdza Bożka.

Na wspaniałej uroczystości pojawiło się wielu znamienitych gości, m.in. członkowie rodziny księdza Bożka. Uroczystość nadania naszej szkole nowego imienia rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów i modlitwy nad grobem naszego nowego patrona. Następnie w kościele parafialnym w Krzeszowie odbyła się msza święta w intencji Księdza Prałata Władysława Bożka i naszego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego. Po mszy świętej udaliśmy się do szkoły, gdzie poświęcono portret naszego nowego patrona oraz naszą szkołę. Poświęcono również sztandar naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Uczniowie naszego zespołu przedstawili również program artystyczny przybliżający postać Księdza Prałata Władysława Bożka wszystkim zebranym gościom oraz naszym uczniom.

To wydarzenie miało szczególne dla nas znaczenie, jako że od nowego roku szkolnego nasza placówka zaczęła funkcjonować jako:

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY

im. KSIEDZA PRAŁATA WŁADYSŁAWA BOŻKA.

kliknij, aby zobaczyć zdjęcia z wydarzenia