• XII Powiatowy Konkurs

• XII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II,

„PAPIEŻ, JAKIEGO NIE ZNAMY”

22 października 2019 roku w naszej szkole odbył się XII już Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Tematem tegorocznego konkursu było hasło „ Jan Paweł II- Papież, jakiego nie znamy”. Zagadnienia na konkurs obejmowały życie oraz pasje papieża Polaka. Ten dzień rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świetej odporawionej w intencji wszystkich uczestników tej uroczystości oraz konkursu wiedzy. Następnie wszyscy  udali się na salę gimnastyczną naszej szkoły, gdzie zaczęła się część oficjalna konkursu. Pani dyrektor, Agata Gołuszka, przywitała wszystkich przybyłych gości, uczestników konkursu wraz z opiekunami, rodziców oraz uczniów. Pani dyrektor podziękowała również księdzu proboszczowi, Antoniemu Kani,  przedstawicielom Urzędu Gminy Stryszawa, Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie oraz wszystkim sponsorom za pomoc w zorganizowaniu, tego jakże ważnego dla nas wydarzenia. Po części oficjalnej wszyscy zebrani mogli obejrzeć spektakl pt: „Tajemnica Boga” oparty na motywach misteriów napisanych przez Karola Wojtyłę. Ten wzruszający i przejmujący spektakl został przygotowany przez uczniów naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pod kierownictwem pani Anny Wojtyłko oraz pani Ireny Targosz. Występ ten został dopełniony występem naszego szkolnego chóru prowadzonego przez panią Małgorzatę Kubieniec.  Po zakończeniu występu głos zabrał pan senator Andrzej Pająk, który dziękował pani dyrektor i szkole za kultywowanie tradycji i  podtrzymywanie pamięci o Janie Pawle II i jego dokonaniach.  Po wystąpieniu pana senatora przedstawiono wszystkim uczestnikom zasady konkursu, po czym rozdano testy sprawdzające wiedzę. W tegorocznej edycji do konkursu przystąpiło aż 16 drużyn reprezentujących szkoły z całego powiatu suskiego. Trzyosobowe drużyny zmagały się z dość trudnym, jak się okazało, testem przygotowanym przez panią Mariolę Binek-Wosinek. Po godzinie zmagań do pracy przystąpiła komisja konkursowa w składzie: ksiądz profesor Wojciech Matyga, pani Małgorzata Kubieniec oraz pani Mariola Binek-Wosinek. Każdy z uczestników otrzymał paczuszkę ze słodkościami, a każda szkoła dyplom uznania za udział w konkursie.  Dzięki hojności sponsorów, w tym roku szkolnym, mogliśmy nagrodzić aż sześć drużyn, które uzyskały największą ilość punktów.

Z przyjemnością podajemy więc wyniki XII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II:

• miejsce VI: Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Kurowie
          • miejsce V: Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Juszczynie
          • miejsce IV:  Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie
          • miejsce III: Zespół Szkolno-Przedszkolny w  Lachowicach
          • miejsce II:  Szkoła Podstawowa w Kukowie
          • miejsce I: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie

Wszystkim drużynom gratulujemy!

Mamy nadzieję, że ten uroczysty dzień na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników i już teraz zapraszamy do naszej szkoły w przysłym roku na XIII Powiatotowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.

mgr Anna Sądaj

KONKURS_PAPIESKI_2019.pdf