• IX Powiatowy Konkurs

• IX POWIATOWY KONKURS O PAPIEŻU

Wspomnienia o Świętym Janie Pawle II

25 października 2016 roku w naszej szkole odbył się już IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Tegorocznym tematem konkursu był Jan Paweł II- Świadek Bożego Miłosierdzia i Inicjator Światowych Dni Młodzieży. Dzięki tej uroczystości naszą szkołę odwiedzili liczni goście:  senator RP-  pan Andrzej Pająk,wójt Gminy Stryszawa-  pan Rafał Lasek, kierownik ZEAO w Gminie Stryszawa- pan Marek Barzycki, Naczelnik Wydziału Promocji Kultury, Sportu i Funduszy- pan Janusz Kociołek, pani dyrektor Delegatury Kuratorium w Wadowicach- pani Maria Nitka, pani wizytator kuratorium- pani Honorata Nowak- Kolec, ks. proboszcz parafii w Krzeszowie-ks. Antoni Kania, ks. wicedziekan- ks. Zbigniew Oczkowski, przewodnicząca Rady Gminy Stryszawa oraz Radni Gminy Stryszawa, dyrektor GOK-u w Stryszawie- pani Renata Chudzik, kierownik WTZ w Kukowie- pani Agata Kłapyta, dyrektorowie szkół, opiekunowie, księża, rodzice uczniów oraz mieszkańcy Krzeszowa.

Ten wyjątkowy dzień dla naszej społeczności szkolnej rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej w intencji wszystkich uczestników konkursu. Następnie w szkole wszyscy zaproszeni goście wraz z uczniami szkoły oraz mieszkańcami Krzeszowa  mogli obejrzeć bardzo wzruszający program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas III gimnazjum, w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Nad przygotowaniem uroczystości czuwały panie: Anna Wojtyłko, Maria Wojtyłko oraz pani Małgorzta Kubieniec. Program artystyczny wyraźnie poruszył wszystkich widzów, którzy nie kryli łez i emocji, jakie w nich ten program wywołał.

Po części artystycznej pani dyrektor Elżbieta Wiewióra odczytała list od Kardynała Stanisława Dziwisza, który objął honorowy patronat nad tym właśnie konkursem. Do części konkursowej przystąpiły 24 drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów powiatu suskiego. W sumie 72 uczestników zmagało się z testem sprawdzającym ich wiedzę na temat  Świętego Jana Pawła II oraz Światowych Dni Młodzieży.
          W kategorii szkół podstawowych: trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Jordanowa, miejsce drugie przypadło Szkole Podstawowej w Kukowie, a miejsce pierwszej Szkole Podstawowej z Juszczyna. Natomiast w kategorii szkół  gimnazjalnych: miejsce trzecie zdobyło Gimnazjum z Zawoi Wilcznej, miejsce drugie zajęli uczniowie Gimnazjum w Lachowicach, a miejsce pierwsze przypadło w udziale uczniom Gimnazjum w Budzowie.
          Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy posiadanej  wiedzy i życzymy dalszych sukcesów. Niemniej jednak, celem tego konkursu  jest przede wszystkim przybliżenie postaci Świętego Jana Pawła II kolejnym pokoleniom, przybliżenie jego nauki oraz mądrości zawartej w tak wielu  listach czy homiliach. Dlatego też gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dla których postać Świętego Jana Pawła II jest szczególnie bliska.

Tekst: Anna Sądaj

kliknij, aby zobaczyć zdjęcia