• VIII Powiatowy Konkurs

• KONKURS O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

To już VIII raz uczniowie z całego powiatu spotkali się na konkursie wiedzy o Janie Pawle II, którego inicjatorem jest pani Małgorzata Kubieniec. 20 października w Zespole Szkół  Samorządowych w Krzeszowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, którego tematem był „Święty w anegdotach”. Po raz kolejny konkurs ten został objęty honorowym patronatem przez Kardynała Stanisława Dziwisza. Celem tego konkursu było podtrzymanie pamięci o świętym Papieżu, przybliżanie jego nauk i mądrości. Konkurs ten rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej w intencji wszystkich uczestników konkursu. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Zespole Szkół Samorządowych w Krzeszowie. Uroczystość ta została przygotowana przez grono pedagogiczne  i uczniów klasy III gimnazjum, w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Na uroczystości nie zabrakło zaproszonych gości, którzy ze wzruszeniem brali udział w części artystycznej, którą uczniowie przygotowali pod kierunkiem pani Anny Wojtylko, pani agaty Gołuszka, pani Jolanty Dziepak. O oprawę muzyczną zadbała pani Małgorzata Kubieniec.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością. W konkursie wzięło udział aż 28 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu suskiego. 81 uczestników konkursu zmierzyło się z testem przygotowanym przez księdza Wojciecha Matygę, Uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat Papieża-Polaka, co  potwierdza celowość organizacji takiego konkursu. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę książkową, a każda grupa, pamiątkowy dyplom udziału. A oto drużyny, które zajęły 3 pierwsze miejsca.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce- Szkoła Podstawowa w Jordanowie

II miejsce- Szkoła Podstawowa w Krzeszowie

III- miejsce- Szkoła Podstawowa w Zawoi Wilcznej

W kategorii gimnazjów:

I miejsce- Gimnazjum w Budzowie

II miejsce- Gimnazjum w Stryszawie

III miejsce- Gimnazjum w Zawoi Wilcznej

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Drużyny zajmujące, 3 pierwsze miejsca, otrzymały nagrody rzeczowe. Nagrody dla uczestników konkursu zostały ufundowane przez: Wójta Gminy Stryszawa, Księdza Proboszcza Parafii Krzeszów- Antoniego Kania, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, Informację Turystyczną w Wadowicach, Przewodniczącą Rady Gminy - Agatę Gołuszka, firmę „IR-BUD” Irena Targosz, firmę „Naturalnie” Jolanta Dziepak, Sklep -  Agnieszka Lenik z Kukowa.

Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie pragnie serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom oraz podziękować zarówno fundatorom nagród, jak i wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

Redagowała: Anna Sądaj