• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Jak podaje oficjalna strona internetowa NPRCz: “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest kolejną edycją wieloletniego programu, nakierowanego na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek”.

W tym roku dołączyliśmy do beneficjentów Programu, pozyskując dofinansowanie w kwocie 5000 zł (z czego 1000 zł stanowi wkład własny gminy Stryszawa) na zakup nowości wydawniczych oraz realizację zadań promujących w naszej szkole czytelnictwo.

Wzmocnione działania zachęcające uczniów do czytania będą trwały cały rok kalendarzowy. Harmonogram Programu zakłada zakup wartościowych książek, szereg konkursów, projektów, zajęć warsztatowych, prelekcje dla rodziców na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży oraz organizację imprezy czytelniczej z aktywnym udziałem uczniów.

Jeszcze w marcu opracujemy listę książek do zakupu - w oparciu o ankiety skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców oraz rekomendacje Suskiej Biblioteki Publicznej, Biblioteki Pedagogicznej w Suchej Beskidzkiej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

Oprac. Mariola Binek-Wosinek