• Nasi uczniowie zwycięzcami Finału Powiatowego Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych

• 24 listopada w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej odbył się finał powiatowy w szachach drużynowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Śpiewla, Filip Lenik, Nikola Wajdzik oraz Szymon Łasak. Gratulujemy sukcesu! Piątoklasiści zostali Mistrzami Powiatu oraz wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 20 grudnia w Myślenicach.

W zawodach zwycięzcy zdobyli komplet punktów, wygrywając wszystkie rundy w systemie kołowym. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn reprezentujących gminy powiatu suskiego.

Grzegorz Matonóg - opiekun drużyny

• Wycieczka do Wieliczki

• W dniu 23 listopada 2022 roku uczniowie klas III-VIII pojechali na wycieczkę do Wieliczki.  Dofinansowanie, w kwocie 5 tysięcy zł, szkoła pozyskała w ramach rządowego programu “Poznaj Polskę”, którego celem jest umożliwienie uczniom odkrywania bogactwa przyrodniczego, historycznego i kulturalnego Polski. Naszym celem były dwie największe atrakcje tej podkrakowskiej miejscowości: Kopalnia Soli i Muzeum Żup Krakowskich. W czasie 3-godzinnego spaceru na głębokości ponad 100 metrów uczniowie poznali dzieje górnictwa soli, metody wydobycia, dowiedzieli się o trudzie pracy górników sprzed wieków, a także zobaczyli mnóstwo pamiątek gromadzonych przez lata a dziś udostępnionych na terenie muzeum. Największe wrażenie na wszystkich zrobiła przepiękna Kaplica św. Kingi. Pełni wrażeń i oczywiście pamiątek (wśród których nie brakowało tych ze soli) wróciliśmy w godzinach popołudniowych do Krzeszowa.

• Szkoła do hymnu

• W dniu 10 listopada,  w przeddzień 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki „Szkoła do hymnu”. Akcja ta została zapoczątkowana w 2018 roku. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem, a do akcji przyłączają się również placówki polonijne z całego świata.

Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego odbyło się o symbolicznej godzinie: 11:11. „Mazurka Dąbrowskiego” odśpiewali wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym.

Beata Baca

Anna Sądaj

Joanna Kinder

• Wycieczka do Wrocławia