• Wizyta w Restauracji Tequila Event w Kukowie

• W dniu 22.11.2023 r. uczniowie szkoły - uczestnicy projektu "Zdrowe gotowanie - to moja bajka," mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowej wizycie studyjnej w Restauracji Tequila Event w Kukowie, podczas której zapoznali się z pracą w lokalu na poszczególnych stanowiskach m.in. pracą szefa kuchni, kucharza, kelnera, barmana i florysty. To wszystko mogło mieć miejsce, dzięki życzliwości właścicieli Restauracji  Tequlia Event - Państwa Moniki i Wiesława Szklarczyk, którym składamy serdeczne podziękowania.

Poniżej krótka fotorelacja:

Dzień Życzliwości

Kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, przypadający 21 listopada. Nasza szkoła po raz kolejny została ozdobiona plakatami informacyjnymi oraz sentencjami promującymi uśmiech, życzliwość i pozytywne nastawienie. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali gazetkę tematyczną oraz zorganizowali “Szkolną Pocztę Życzliwości”. Uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej oraz zerówki przesyłali sobie miłe wiadomości za pomocą specjalnej skrzynki. W tym roku szkolnym pobiliśmy swój rekord- za pomocą Szkolnej Poczty Życzliwości przesłano ponad 600 miłych wiadomości. Każdy uczeń, który wysłał chociaż jedną kartkę, otrzymał order życzliwości. Nasi uczniowie zawsze chętnie biorą udział w Dniu Życzliwości i taką samą radość widać u nich zarówno w trakcie pisania i wysyłania, jak i otrzymywania życzliwych wiadomości. Trzeba przyznać, że SU miał w tym roku wyjątkowo dużo pracy przy segregowaniu i rozdawaniu tych pozdrowień, ale każdy widoczny na twarzach dzieci uśmiech, wynagradzał im wszelkie trudy.

Anna Sądaj

Sylwia Targosz- Knapczyk

• Święto Odzyskania Niepodległości

• W ubiegłym tygodniu przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, przygotowując krótki występ z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

W tym dniu, aby podkreślić wagę tego wydarzenia, dzieci przyszły odświętnie ubrane. Przez ostatnie tygodnie wytrwale ćwiczyły wierszyki i piosenki, by w ten sposób pokazać, że kochają swój kraj i, że dumni są z faktu bycia Polakami.

Zarówno dzieci w przedszkolu jak i w zerówce pięknie zaprezentowały swoje umiejętności. Z szacunkiem odśpiewały patriotyczne pieśni, świadomi, że wolność to ogromna wartość, za którą powinnyśmy być wdzięczni.

A. Jończyk

• Medalowe występy Natalii w zawodach pływackich

• 17 listopada na pływalni w Suchej Beskidzkiej odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Starosty Suskiego. W zawodach wzięły udział dwie uczennice z naszej szkoły. Świetnie zaprezentowała się Natalia Bańdura, która wystartowała w dwóch konkurencjach i zdobyła dwa medale. W stylu dowolnym zajęła II miejsce, w stylu grzbietowym była III

Gratulujemy!!!

• Jesteśmy Mistrzami Powiatu w Szachach Drużynowych

• Uczniowie naszej szkoły zostali Mistrzami Powiatu w Szachach Drużynowych. W rozgrywanych 16 listopada w Suchej Beskidziej zawodach nie dali szans uczniom z innych szkół i ukończyli rywalizację na I miejscu.

Skład drużyny: Nikola Wajdzik, Filip Kachnic, Filip Lenik oraz Szymon Śpiewla.

Gratulujemy!!!