- Narodowe Święto Niepodległości
- Dzień Tolerancji
- Projekt edukacyjny w klasie III
- Projekt edukacyjny w klasie I
- Święto Ziemniaka
- Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
- Odblaskowa piosenka
- Odblaskowa szkoła
- Konkurs wiedzy o ruchu pieszych
- Projektowanie odblasków
- Wycieczka do Krakowa
- Dzień Edukacji Narodowej
- Zaprzysiężenie sztandaru
- Ślubowanie kl. I
- Wycieczka do Warszawy
- Wycieczka kl. IV-V
- Dzień Głośnego Czytania
- Pomoc dla Powodzian
- Dzień Drzewa 2024
- Lista zakupionych książek w ramach NPRCz
- Narodowe Czytanie 2024
- Innowacja pedagogiczna - w świecie Małego Odkrywcy
- Festiwal Piosenki Religijnej
- Spotkanie z pisarką
- Dzień Dziecka
- Dzień Matki i Święto Patrona
- I miejsce w Mistrzostwach w Udzielaniu Pierwszej Pomocy
- Zabawa sztuką
- Projekt edukacyjny w klasie III
- Dzień Ziemi
- Wiersze, które znamy i lubimy
- Współpraca z Biblioteką Pedagogiczną
- Konkurs na projekt okładki
- Turniej BRD
- Spotkanie integracyjne
- EKO - pokaz mody
- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- Ćwierćland
- II miejsce Mai na Powiatowym Konkursie Recytatorskim
- Wyjątkowa skarpeta
- Gminne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego 2024
- Gminny etap konkursu OTWP
- Szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego 2024
- I miejsce w Finale Powiatowym w Pływaniu
- Jasełka 2023
- Przedświąteczna wyprawa ze słodyczami
- Zwycięstwo naszych uczennic w tenisie sołowym
- Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
- Dzień życzliwości
- Dzień tolerancji
- Medalowe starty Natalii Bańdury
- Mistrzostwo Powiatu w Szachach Drużynowych
- Szkolny Dzień Postaci z Bajek
- Szkoła pamięta
- XV Powiatowy Konkurs Wiedzy o św. Papieżu Janie Pawle II
- Wyniki konkursu Nad Niemnem
- Dzień Edukacji Narodowej 2023
- Dzień Drzewa
- Dzień Sportu
- Ognisko
- Dyskoteka integracyjna
- Sprzątanie świata
- Oznaczenie grobu Powstańca
- Narodowe czytanie
- Zakończenie roku szkolnego
- Akademia z okazji przejścia na emeryturę
- Pożegnania nadszedł czas...
- Wielka zbiórka makulatury
- Święto Patrona Szkoły
- Dzień Mamy i Taty
- Baltie 2023
- Wizyta OSP Krzeszów
- Wycieczka do Krakowa I-III
- XX Rajd na Leskowiec
- Wycieczka do Krakowa IV-VI
- Święto Zabawki Ludowej
- Egzaminy ósmoklasisty
- Warsztaty suchy lód
- Wiwat Maj!
- Konkurs SU
- Wycieczka do Wadowic
- Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki
- Dyskoteka walentynkowo-karnawałowa
- DBI 2023
- Konkurs OTWP
- Rok szkolny 2017/2018
- Rok szkolny 2022/2023
- Rok szkolny 2021/2022
- Wspomnienia z roku szkolnego 2020/2021
- Rok szkolny 2020/2021
- Rok szkolny 2019/2020
- Rok szkolny 2018/2019
- Rok szkolny 2016/2017
- Rok szkolny 2015/2016
- ROK SZKOLNY 2014/2015
- Dzień życzliwości
Rok szkolny 2018/2019
Rajd na Jałowiec im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
W poniedziałek, 17 września br. odbył się jubileuszowy, XV Rajd Górski Szlakiem Kard. Stefana Wyszyńskiego. Na szczycie Jałowca (1111 m n.p.m.), na mecie rajdu spotkało się ponad 200 osób. Uczniowie należący do Koła Turystycznego PTTK w naszej szkole wzięli udział w tym rajdzie na Rajd ten był częścią obchodów stu lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w związku z tym zorganizowano grę terenową pt. „Pamiętamy o bohaterach naszej niepodległości. Następnie ks. proboszcz Parafii św. Anny w Stryszawie poprowadził wspólna modlitwę w intencji Ojczyzny i Patrona rajdu, ogłoszono wyniki gry terenowej i wójt gminy Stryszawa - Rafał Lasek, wręczył dyplomy i nagrody najlepszym drużynom. Nie lada gratka czekała na uczestników na zakończenie rajdu, a była to rekonstrukcja pacyfikacji wsi w Polsce powojennej przeprowadzona przez Podhalańską Grupę Rekonstrukcji Historycznych ZP im. mjr Józefa Kurasia ps. „Ogień”. Uczniom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, a na szczycie czekało na nich ognisko, na którym piekli sobie kiełbasę. Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni i wypoczęci.
Wycieczka edukacyjna do Warszawy
W dniach 19-21 września uczniowie ZSP przebywali na wycieczce edukacyjnej w Warszawie. Nauczyciele wraz z przewodnikami zadbali o to by nie zabrakło im atrakcji. Uczniowie zwiedzili m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie oraz zobaczyli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Piłsudskiego. Młodzież była pod opieką p. Anny Sądaj, p. Justyny Ćwiertni , p. Elżbiety Wiewióry oraz p. Łukasza Elżbieciaka. Warszawa zrobiła na naszych uczniach ogromne wrażenie. Zwiedzanie miasta, słuchanie opowieści przewodników i oglądanie zabytków na własne oczy było najlepszą lekcją historii jaką uczniowie mogli otrzymać. Poza zwiedzaniem zabytków nasi uczniowie mogli odbyć spacer po stadionie PGE Narodowym oraz pobawić się doświadczeniami w Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka ta była więc nie tylko przyjemna, ale i obfita doświadczenia edukacyjne. A czas spędzony na wspólnej zabawie był bezcenny w procesie integracji naszych uczniów.
Noc naukowców 2018
28 września 2018r. uczniowie klas 3 gimnazjum oraz 8 klasy naszej szkoły pod opieką pani Justyny Ćwiertnia oraz pani Jolanty Nosal-Łasak uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej ,,Małopolska Noc Naukowców”. Po przyjeździe do Krakowa na terenie Państwowej Akademi Nauk uczniowie oglądali różne doświadczenia, uczestniczyli w grze terenowej z zagadkami z zakresu fizyki oraz brali udział w pokazie ,,Triki fizyki” na temat światła i dźwięku itp. Następnie udali się do siedziby firmy Nokia gdzie mogli zobaczyć w jaki sposób działa najnowsza drukarka 3D. Na sam koniec uczniowie odwiedzili uczelnię AGH, gdzie brali udział w doświadczeniu na temat stopów metali i niemetali.
Rajd na Makowską Górę
Rajd „Podbabiogórze na Szlaku Niepodległości”
Przepiękna jesienna aura towarzyszyła uczniom naszej szkoły w Rajdzie "Podbabiogórze na Szlaku Niepodległości", który odbył się 3 października 2018 roku. Wzięło w nim udział 8 uczniów z naszej szkoły. Pogoda była bardzo udana. W czasie rajdu uczniowie odwiedzili kilka miejsc poświęconych pamięci narodowej osób walczących o niepodległą Polskę. Na mecie czekała na nich herbata oraz słodki poczęstunek. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy znaczek. Metą Rajdu była Czytelnia Letnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie Podhalańskim gdzie odbyło się złożenie kwiatów pod popiersiem Józefa Piłsudskiego oraz mogliśmy wysłuchać wykładu historyka pana Jerzego Mydlarza na temat Podbabiogórskich Legionistów.
Dzień Edukacji Narodowej 2018
Dzień Edukacji Narodowej przypada 14 października, ale ponieważ w tym roku przypada on w niedzielę, postanowiliśmy uczcić to święto wcześniej. W dniu 9 października uczniowie naszej szkoły, wraz z panią Anną Sądaj, panią Marią Wojtyłko, panią Teresą Kawończyk oraz panią Małgorzata Kubieniec, przygotowali uroczysty apel. Jak co roku uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, wszystko po to by sprawić przyjemność i wyrazić wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w ich edukację. Uczniowie ZSP w tym dniu dziękowali nauczycielom za ich całoroczną pracę. Na naszym apelu pojawili się zaproszeni goście: nauczyciele emeryci, przedstawiciel gminy Stryszawa oraz czynnie pracujące grono pedagogiczne. Podziękowania kierowaliśmy również do pracowników niepedagogicznych naszej szkoły. Uczniowie oprócz życzeń wręczyli wszystkim drobne upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Po uroczystym apelu głos zabrała pani dyrektor Agata Gołuszka, która złożyła podziękowania i serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.
Ślubowanie klasy I
Dzień 23 października 2018 roku w naszej szkole był bardzo ważny dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Krzeszowie.
Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Dominika Lenart. Powitała rodziców, dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów. Uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny przygotowany przez wychowawczynię panią Małgorzatę Zarywską. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej. Uczniowie klasy I otrzymali z tej okazji pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki.
Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Wyjazd do kina na film "Dywizjon 303"
29 października 2018r. uczniowie klas IIIa i IIIb oraz VI naszej szkoły, pod opieką wychowawców, wybrali się do kina Helios w Bielsku-Białej, by poznać historię legendarnego Dywizjonu 303. Film Dywizjon 303. Historia prawdziwa powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera.
Uczniowie z zaciekawieniem oglądali sceny przedstawiające bohaterstwo polskich lotników w czasie bitwy powietrznej o Anglię. Film wprowadził ich w realia ówczesnej wojennej rzeczywistości, która wymagała od wszystkich poświęcenia i ogromnej odwagi.
UROCZYSTE OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
9 listopada 2018r. społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzeszowie uroczyście obchodziła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia nie było lekcji, a uczniowie od rana uczestniczyli w przygotowanych przez wychowawców zadaniach. Były to quizy historyczne rozgrywane w formie teleturniejów typu „Postaw na milion” czy „Milionerzy”, dyktanda niepodległościowe, wykonywanie kotylionów, puzzle i kolorowanki o tematyce niepodległościowej itp. Uczniowie świętowali ten dzień również na sportowo m.in. 100 skoków na skakance dla niepodległej czy sztafeta 100 okrążeń dookoła boiska.
Klasa II uczciła 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowując przedstawienie pt. „Polska Niepodległa” pod kierunkiem wychowawczyni. Uczniowie zaprosili na swój występ zarówno swoich rodziców jak i uczniów z klasy I, III, IV oraz przedszkolaków wraz z wychowawcami. Na przedstawieniu obecna była Pani Dyrektor Agata Gołuszka oraz Pani Wicedyrektor – Pani Jolanta Dziepak.O godzinie 11 wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Agata Gołuszka powitała zgromadzonych i przybliżyła szczególny charakter święta. O godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy wszystkie cztery zwrotki hymnu państwowego (dołączając w ten sposób do akcji „Rekord dla niepodległej”). Następnie uczniowie klas gimnazjalnych przedstawili część artystyczną przygotowaną przez panią Teresę Kawończyk, pana Jacka Zająca oraz panią Małgorzatę Kubieniec.
Podniosły charakter święta podkreślał galowy strój wszystkich uczniów oraz biało-czerwone kotyliony.
Występy i osiągnięcia sportu szkolnego
Październik i listopad bieżącego roku szkolnego obfitował w zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005), w których występowali nasi reprezentanci.
Rozpoczęli lekkoatleci udziałem w finale powiatowym. Reprezentacja w składzie: Angelika Bańdura, Aleksandra Kawa, Agnieszka Okruta i Weronika Okruta oraz Seweryn Dyrda, Krystian Listwan, Jan Śpiewla i Jakub Wątroba na stadionie w Suchej Beskidzkiej wystąpiła w 6 konkurencjach indywidualnych. Największy sukces odniosła siódmoklasistka Angelika Bańdura, która zajęła III miejsce w biegu na 100 metrów i awansowała do finału wojewódzkiego w Tarnowie oraz zdobyła wysokie miejsce w biegu na 300 metrów. W finale wojewódzkim poprawiła swój czas o 0,11 sekundy.
Następnie rywalizowali piłkarze nożni, dziewczęta i chłopcy, w halowej odmianie gry na boiskach w Stryszawie. Drużyna dziewcząt w składzie: Angelika Bańdura, Magdalena Dyduch, Kamila Harańczyk, Ewa Jurczak, Aleksandra Kawa, Dominika Lenart, Daria Mikołajczyk, Agnieszka Okruta , Katarzyna Okruta, Weronika Okruta, Wiktoria Pilsyk, Martyna Sikora oraz Justyna Wala zajęła II miejsce spośród 5 drużyn, w decydującym meczu remisując ze zwycięzcą.
Chłopcy w składzie: Radosław Bargiel, Dominik Błachut, Marcjan Danek, Seweryn Dyrda, Karol Harańczyk, Patryk Kachel, Rafał Krzesiński, Jakub Śpiewla, Jan Śpiewla, Wojciech Targosz oraz Jakub Wątroba również zajęli II lokatę, w rywalizacji czterech drużyn.
Kolejne rozegrane w hali w Stryszawie zawody to rozgrywki w piłce koszykowej. Dziewczęta ponownie zajęły drugie miejsce grając w składzie: Angelika Bańdura, Magdalena Dyduch, Kamila Harańczyk, Ewa Jurczak, Aleksandra Kawa, Dominika Lenart, Agnieszka Okruta, Weronika Okruta i Martyna Szczygieł.
I wreszcie szachiści. W finale powiatowym w Suchej Beskidzkiej, występowali: Jan Śpiewla, Jakub Śpiewla, Filip Ludwik oraz Martyna Szczygieł. W systemie rozgrywek „każdy z każdym” zajęli V miejsce.
mgr Grzegorz Matonóg
Wizyta pani Leśnik
W dniu 20 listopada 2018 do naszej szkoły przybył ciekawy gość. Była to Pani Małgorzata Murańska z Nadleśnictwa w Suchej Beskidzkiej. Opowiedziała uczniom z klas I- III na czym polega praca leśnika, ale nie tylko. Dzieci miały możliwość obejrzenia jelenich rogów, poszerzenia swojej wiedzy o lesie, jego mieszkańcach, zagrożeniach jakie mogą zniszczyć las. Nasi uczniowie wykazali się na spotkaniu dużą wiedzą o śladach zwierząt, zachowaniu się w lesie, życiu roślin jak również umiejętnością liczenia wieku drzew. Być może któryś z uczniów zechce nosić mundur i swoją przyszłość związać z leśnictwem? Spotkanie to wpisało się w działania szkoły w zakresie orientacji zawodowej.
Jasełka 2018
W piątek 21.12.2018r. na sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się wszyscy uczniowie wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły by obejrzeć przedstawienie Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów pod opieką Pani Marioli Binek-Wosinek i Pani Jolanty Nosal-Łasak. Po przedstawieniu przyszedł czas na kolędowanie. Każda klasa zaprezentowała przed zebranymi jedną wybraną kolędę. Następnie przyszedł czas na łamanie się opłatkiem, zjadanie świątecznych potraw oraz wspólne spędzenie ostatnich chwil przed świętami.
Podwójne zwycięstwo w konkursie OTWP
21.02.2019r. w jednostce OSP Kuków został przeprowadzony gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Byli to:
- w I kategorii - klas IV-VI: Sławomir Młyński, Małgorzata Broda, Julia Kadela, Seweryn Młyński;
- w II kategorii - klas VII-VIII i klas gimnazjalnych: Kamil Mikołajek, Mateusz Winiarski, Jan Śpiewla.
W pierwszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Po części pisemnej uczniowie z największą ilością punktów zmierzyli się w dogrywce ustnej. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył Sławomir Młyński, a w II kategorii wiekowej zwyciężył Kamil Mikołajek, drugi był Mateusz Winiarski. Cała trójka będzie reprezentowała naszą gminę w kolejnym etapie konkursu, który zostanie przeprowadzony w drugiej połowie marca.
Gratulujemy!
Sport szkolny, BRD
W minionym czasie nasi reprezentanci wzięli udział w kilku zawodach. Tenisiści stołowi chcieli nawiązać do sukcesów kolegów i koleżanek z lat poprzednich, kiedy to nasi uczniowie zdobywali tytuły mistrzów, wicemistrzów powiatu indywidualnie i drużynowo, występowali w półfinałach i finałach wojewódzkich.
Z szesnastki reprezentantów: Julia Bargiel, Małgorzata Broda, Natalia Klimasara, Karolina Sot, Konrad Gembicki, Marcel Gembicki, Kevin Stanaszek, Jakub Targosz, Magdalena Dyduch, Aleksandra Kawa, Dominika Lenart, Weronika Okruta, Radosław Bargiel, Dominik Błachut, Patryk Kachel i Wojciech Targosz do tych sukcesów nawiązała Julia Bargiel, która była trzecia w eliminacjach gminnych, trzecia w finale powiatowym, 12 w półfinale wojewódzkim Igrzysk Dzieci.
Koszykarze w składzie: Radosław Bargiel, Dominik Błachut, Marcjan Danek, Seweryn Dyrda, Jakub Kołacz, Jakub Śpiewla, Wojciech Targosz i Jakub Wątroba zajęli 3 miejsce w gminnych eliminacjach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Drugie miejsce w rywalizacji młodych siatkarek – „siatkówka – 4 – ki” na szczeblu gminnym zajęła reprezentacja w składzie: Adrianna Bargiel, Julia Bargiel, Małgorzata Broda, Julia Gaweł, Natalia Klimasara, Natalia Łasak, Samanta Paczka i Karolina Sot.
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, drugi raz z rzędu odbył się w naszej szkole. W minionych latach 2010-2018 nasze gimnazjalne drużyny osiem razy z rzędu wygrywały eliminacje gminne, awansując do eliminacji powiatowych. Na tym etapie 3-krotnie zajmowały III miejsca, dwukrotnie II miejsca i w 2014 - I miejsce. Podobnie drużyna ze szkoły podstawowej wygrywały ten etap. W obecnej edycji BRD reprezentacje szkoły zajęły pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych:
- IV – VI w składzie: Małgorzata Broda, Samanta Paczka, Adrian Barzycki i Michał Wójcik,
- VII – VIII + klasy gim w składzie: Weronika Okruta, Kamil Mikołajek i Michał Płonka, dziewiąty raz z rzędu
Warto nadmienić, że uczestnicy rywalizacji muszą dysponować wiedzą z przepisów ruchu drogowego – testy wiedzy ogólnej + skrzyżowania; umieć udzielić pierwszej pomocy oraz wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze po torze sprawnościowym. I tu ciekawostka nasz reprezentant Kamil Mikołajek we wszystkich tych konkurencjach uzyskał pierwsze lokaty indywidualnie.
mgr Grzegorz Matonóg
Zgodnie z kalendarzem odbyły się kolejne zawody, w których wzięli udział nasi uczniowie.
Piłka ręczna - reprezentacja chłopców w składzie: Radosław Bargiel, Dominik Błachut, Dominik Bogdan, Marcjan Danek, Seweryn Dyrda, Karol Harańczyk, Patryk Kachel, Jakub Kołacz, Krystian Listwan, Jan Śpiewla, Wojciech Targosz i Jakub Wątroba, po dwóch wygranych, w trzecim meczu niestety uległa rywalom, ostatecznie zajęła II miejsce.
Lepszy wynik osiągnęła drużyna dziewcząt. Zespół w składzie: Angelika Bańdura, Magdalena Dyduch, Ewa Jurczak, Aleksandra Kawa, Dominika Lenart, Daria Mikołajczyk, Agnieszka Okruta, Weronika Okruta, Wiktoria Pilsyk i Justyna Wala. Po dwóch wygranych i remisie wygrała zawody gminne i awansowała do półfinału powiatowego, w którym z różnych przyczyn wystąpiła bez sukcesu.
W Igrzyskach Dzieci wystąpiły dziewczęta z klas V-VI, w składzie: Julia Bargiel, Małgorzata Broda, Natalia Łasak, Samanta Paczka, Karolina Sot i Natalia Klimasara.
Czwórbój LA składał się z 4 konkurencji:
- bieg na 60 m,
- skok w dal,
- rzut piłką palantową,
- bieg na 600 m
Nasze dziewczęta ukończyły zawody na II miejscu, najlepsza indywidualnie Małgorzata Broda zdobyła 190 z 713 punktów całej drużyny.
Etap powiatowy turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się w gościnnej Palczy. Gościnnej podwójnie. Obok serdecznego przyjęcia – podwójne zwycięstwo. Obie nasze drużyny, w tych samych składach co w zawodach gminnych, po raz pierwszy w historii szkoły, gminy i prawdopodobnie powiatu zajęły I miejsca – mistrzostwo powiatu.
Na wynik drużynowy złożyły się wyniki indywidualne:
W grupie młodszej:
- 2 m. Samanty, 5 m. Małgorzaty, 7 m. Michała i 16 m. Adriana
W grupie starszej:
- 1 lokata Kamila (najlepsza w całym turnieju),
- 2 miejsce Michała (drugi wynik w turnieju)
- oraz 8 miejsce Weroniki dały 11 punktów przewagi nad drugą drużyną.
Warto dodać, iż w każdej grupie wiekowej, w turnieju brało udział po 8 drużyn: w grupie młodszej – 32 uczestników, w starszej – 24 uczestników.
Wielki sukces młodzieży!
mgr Grzegorz Matonóg
Wycieczka do Oświęcimia
24 maja 2019 roku uczniowie klas VIII oraz IIIA i IIIB gimnazjum pod p. G. Matonoga, p. J. Ćwiertnia oraz p. M. Binek-Wosinek udali się na wycieczkę do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
Dzięki ciekawym opowieściom przewodników, młodzież mogła poznać historię obozu koncentracyjnego oraz na własne oczy zobaczyć warunki, w jakich żyli więźniowie.
Przejście przez autentyczny teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady było nie tylko cenną lekcją historii, ale też ważnym osobistym doświadczeniem, które niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.Awans 3 uczniów do finału międzynarodowego konkursu programistycznego Baltie.
20 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się etap wojewódzki konkursu programistycznego BALTIE 2019. Zawodnicy w ciągu 120 minut mieli do zaprogramowania 9 zadań o wzrastającym stopniu trudności. W tym etapie wzięło udział 6 uczniów z naszej szkoły. W wyniku zmagań troje uczniów awansowało do Międzynarodowego Finału Konkursu Programistycznego „Baltie 2019”: Dominika Paleczny kl. VII, Weronika Okruta i Wojciech Targosz (IIIA gim).
W sobotę 8 czerwca 2019r. w Zakopanem odbył się etap finałowy.
Gratulujemy!!!
W pierwszym (szkolnym) etapie konkursu łącznie wzięło udział 15510 uczniów z 3 krajów.