• Pasowanie na ucznia

• 11 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Księdza Prałata Władysława Bożka w Krzeszowie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystościach wzięli udział Dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie z klas II i III.

• ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2022/23

• SZANOWNI RODZICE, UCZNIOWIE SERDECZNIE WITAMY WAS PO WAKACYJNEJ PRZERWIE.

W DNIU 01.09.2022R. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO.

HARMONOGRAM:

8:00 -  MSZA ŚWIĘTA

9:00 – AKADEMIA W SALI GIMNASTYCZNEJ, SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI KLAS

DOWOZY 01.09.2022R.

7:05– TARGOSZÓW, potem Kuków Szkoła, Kuków Rzyczki, OSP, Myto.

ODWÓZ ok. 10:00

• Podręczniki do religii na rok szkolny 2022/2023

• Szanowni Państwo,

Udostępniamy listę podręczników wraz z ćwiczeniami do religii na nowy rok szkolny. Należy je zakupić. Niektóre z nich mogą być dostępne dopiero pod koniec sierpnia.
            Dla uczniów klasy 3 ksiądz Antoni zamówi osobiście.

klasa 1

BÓG JEST NASZYM OJCEM

podręcznik z ćwiczeniami

klasa 2

JEZUS JEST NASZYM ZBAWICIELEM

podręcznik z ćwiczeniami

klasa 4

SŁUCHAMY PANA BOGA

klasa 5

JEZUS DLA CZŁOWIEKA

klasa 6

KOŚCIÓŁ DLA CZŁOWIEKA

klasa 7

DUCH ŚWIĘTY DAREM DLA CZŁOWIEKA

klasa 8

ŻYJEMY W MIŁOŚCI BOGA

ks. T. Panuś, R. Chrzanowska, M. Lewicka

Wydawnictwo Św. Stanisława BM, Krakow

• ZEBRANIE W PRZEDSZKOLU

• Informujemy, ze zebranie organizacyjne z Rodzicami wszystkich dzieci przedszkolnych odbędzie się w dniu 24.08.2022 r., o godz. 16.00, w budynku przedszkola.

Serdecznie zapraszamy!

• Zajęcia adaptacyjne

• Drodzy Rodzice!

W dniach od 29.08.-31.08.2022r., w godz. 9.30-11.30, w naszym przedszkolu odbędą się zajęcia adaptacyjne dla NOWOPRZYJETYCH dzieci. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne  zgłoszenie  zainteresowanych dzieci  pod nr tel.: 33 874 81 87.

Prosimy o zabranie pantofli na zmianę.

• Życzenia na wakacje!

• Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.
            Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom i Rodzicom, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.
            Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

• Wyniki rekrutacji

• WYNIKI REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

I PRZEDSZKOLA

W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W KRZESZOWIE

Szanowni Państwo,

zakończyliśmy ostatni etap rekrutacji. Wyniki postępowania rekrutacyjnego (lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych) dostępne są na tablicy ogłoszeń w budynku przedszkola.

Do klasy pierwszej SP zostali przyjęci wszyscy kandydaci.

• Konkurs SU

•  II edycja konkursu ekologicznego

pt. „ Recykling się opłaca- Daj odpadom drugie życie!”

Samorząd Uczniowski  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  po raz drugi zachęca wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym.

Konkurs pt. Recykling się opłaca- Daj odpadom drugie życie!” nawiązuje do zbliżającego się Światowego Dnia Recyklingu, który przypada 18 marca oraz Światowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia.

Głównym przesłaniem konkursu jest zachęcenie uczniów do szanowania zasobów ziemi, uświadamianie uczniom i ich rodzicom jaki wpływ mamy na środowisko naturalne, ilość wytwarzanych odpadów oraz wskazanie celowości efektywnej segregacji oraz recyklingu.

• Solidarni z Ukrainą

• Nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny włącza się do akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Serdecznie zachęcamy do aktywnego udziału w zbiórce.

Pomoc rzeczową można przynosić do szkoły do 11.03.2022r (tj. piątek).
            Szczegółowe informacje na plakacie.

Solidarni_(1).pdf

• Laboratoria przyszłości

• Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się wśród beneficjentów programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała 60 000zł na zakup pomocy dydaktycznych.
            Do naszej szkoły w ramach programu zostały zakupione m.in. drukarka 3D, mikrokontrolery z czujnikami, stacja lutownicza, sprzęt do realizacji nagrań, zestawy konstrukcyjne LEGO, czy wirtualne laboratorium przedmiotowe Clas VR. Zamówiony sprzęt z pewnością uatrakcyjni zajęcia i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w różnych dziedzinach.
            Sprzęt trafi do naszej szkoły do końca roku szkolnego.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

więcej informacji o programie

•  Szanowni Państwo,

Na podstawie  Rozporządzenia  Ministra Edukacji i Nauki z dnia 08.02.2022 w ZSP w Krzeszowie zorganizowane zostaną  zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Dodatkowe zajęcia specjalistyczne będą realizowane w drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 oraz pierwszym półroczu 2022/2023. W naszej szkole planujemy następujące zajęcia:

• zajęcia korekcyjno- kompensacyjne

• zajęcia logopedyczne

• zajęcia o charakterze terapeutycznym

• zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne.

Rodzice otrzymają pisemną informację o proponowanych zajęciach oraz deklarację uczestnictwa ucznia w zajęciach.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji zajęć przekażą Państwu wychowawcy klas przez komunikat w dzienniku elektronicznym.

• Szanowni Państwo

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki  z dnia 11 lutego 2022 roku. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 skrócona została  nauka zdalna w szkołach do 20 lutego. Od 21 lutego uczniowie wszystkich klas, będą się uczyć stacjonarnie.

Agata Gołuszka  dyrektor ZSP Krzeszów